Newsy

Szczypiorniści z całej Europy przyjadą do Bydgoszczy

19 listopada 2018
czytaj całość

Akademickie Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn to kolejna wielka impreza, którą w przyszłym roku zorganizuje nasz Uniwersytet oraz AZS UKW Bydgoszcz. Do grodu nad Brdą przyjedzie kilkuset szczypiornistów reprezentujących największe uczelnie Starego Kontynentu.

czytaj całość…

UKW wygrywa Akademicki Puchar Polski w Karate

18 grudnia 2018
16 grudnia w Zalasewie odbył się VIII Akademicki Puchar Polski w Karate. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wysłał na te zawody sześcioosobową reprezentację. Zawody zakończyły się dla naszych reprezentantów olbrzymim sukcesem, gdyż UKW zajęło 1 miejsce w klasyfikacji punktowej jak i w klasyfikacji medalowej spośród 21 uczelni wyższych startujących na tych zawodach.
W kategorii kobiet w wadze -55kg startowały dwie nasze zawodniczki - Marta Dzielak  i Bohdana Kovaliuk. Po wygranych walkach eliminacyjnych spotkały się w finale kategorii i w finale z wynikiem 3:2 walkę wygrała Marta Dzielak. Po startach indywidualnych mimo niepełnego składu (w kumite drużynowym zespół wynosi 3 osoby + rezerwowy) dziewczyny wystartowały w walkach drużynowych gdzie zajęły III miejsce.
Mężczyźni także nie zawiedli w konkurencjach indywidualnych. W wadze -67kg nie miał sobie równych Aziz Cem zdobywając I miejsce i kończąc wszystkie walki przed czasem. Piotr Kołakowski w -84kg po dobrych pojedynkach z bardziej doświadczonymi rywalami zajął V lokatę. Najcięższa waga +84kg także padła łupem naszych zawodników. Mariusz Migdalski zdobył I miejsce (również kończąc wszystkie walki przed czasem), a Maciej Dolata wywalczył brązowy medal.
Po kategoriach wagowych została rozegrana najbardziej prestiżowa konkurencja OPEN. Tutaj również UKW zdobyło dwa medale. Mariusz Migdalski poraz kolejny wywalczył złoto, a Maciej Dolata brąz. Pechowo walki w OPEN zakończył Aziz Cem. Aziz wygrał swój pierwszy pojedynek lecz niestety okupił to kontuzją, która wyeliminowała go z dalszej walki w zawodach.
Na koniec turnieju osłabiona niezdolnością do dalszej walki Aziza reprezentacja mężczyzn stanęła do walki w kumite drużynowym. Po pokonaniu w półfinale AWF Poznań i w finale AWF Gdańsk wywalczyli Akademicki Puchar Polski.
Zapraszamy wszystkich studentów na zajęcia fakultatywne karate w każdy wtorek o godzinie 16:30 w sali sztuk walki (budynek D) na ulicy Sportowej 2. Zajęcia prowadzi wielokrotny medalista mistrzostw Polski i reprezentant kadry narodowej w karate olimpijskim WKF Mariusz Migdalski.

Złote medale:
Aziz Cem kumite mężczyzn -67kg
Marta Dzielak kumite kobiet -55kg
Mariusz Migdalski kumite mężczyzn +84kg
Mariusz Migdalski kumite mężczyzn OPEN
Drużyna kumite mężczyzn (Aziz Cem, Maciej Dolata, Piotr Kołakowski, Mariusz Migdalski)
Srebrne medale:
Bohdana Kovaliuk kumite kobiet -55kg
Brązowe medale:
Maciej Dolata kumite mężczyzn +84kg
Maciej Dolata kumite mężczyzn OPEN
Drużyna kumite kobiet (Marta Dzielak, Bohdana Kovaliuk)

Zapraszamy do rywalizacji w sportach indywidualnych

22 listopada 2018

UWAGA!

Zapraszamy wszystkich studentów uprawiających indywidualne dyscypliny sportu takie jak:

aerobik sportowy, brydż, badminton, jeździectwo, judo, narciarstwo, snowboard, strzelectwo, szachy, szermierka, trójbój siłowy, wspinaczka, żeglarstwo,

do udziału i reprezentowania naszego klubu w Akademickich Mistrzostwach Polski w sezonie 2018/2019.

Złoto studentki UKW w strzelectwie

20 marca 2018

Studentka UKW Aneta Stankiewicz (wychowanie fizyczne) wraz z drużyną (z Katarzyną Komorowską - Społem Łódź i Natalią Kochańska - Gwardia Zielona Góra) zdobyła złoty medal w konkurencji Karabin sportowy 3x20 podczas Akademickich Mistrzostw Świata rozgrywanych w Kuala Lumpur.

5 medali na Akademickim Pucharze Polski w Karate Olimpijskim

11 grudnia 2017
9 grudnia w Swarzędzu odbył się VI Akademicki Puchar Polski w Karate WKF (dyscyplina olimpijska). Na starcie stanęli reprezentanci 27 szkół wyższych z całej Polski. Stawka turnieju była nadzwyczaj wysoka, ponieważ były to zawody kwalifikacyjne do Akademickiej Kadry Narodowej na 2018 rok. W zawodach wzięło udział trzech studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i zdobyli oni aż 5 medali. Pierwsza na macie startowała Marta Dzielak w kumite kobiet -55kg. Marta po bardzo dobrych walkach eliminacyjnych awansowała do finału i wywalczyła srebrny medal. W kategorii +68kg Marzena Zalewska zdobyła trzecie miejsce i do tego sukcesu dołożyła także trzecie miejsce w kategorii OPEN, gdzie wygrała aż 3 walki jedynie minimalnie przegrywając w walce półfinałowej z reprezentantką Politechniki Wrocławskiej.
W najcięższej wadze mężczyzn +84kg Mariusz Migdalski po wygranych przed czasem walkach w ćwierćfinale i półfinale awansował do finału, gdzie przez wiekszą część pojedynku prowadził na punkty lecz w końcówce przez chwilę nieuwagi dał zdobyć przeciwnikowi ippon i ostatecznie zakończył rywalizację ze srebrnym medalem. Na zakończenie dnia dziewczyny wystartowały w konkurencji kumite drużynowe zdobywając w niej trzecie miejsce.
Liczymy, że dobre występy reprezentantów naszego uniwersytetu zakwalifikują ich do kadry akademickiej na przyszły rok, a następnie do startu na Akademickich Mistrzostwach Świata odbywających się w tym przyszłym roku w lipcu w Kobe w Japonii.

Dwa medale na MP AZS w zapasach

24 października 2017

W ostatnim tygodniu września w Zgierzu odbyły się Mistrzostwa Polski AZS w zapasach. Reprezentantki UKW dwukrotnie stawały na podium.

Paulina Kontna zajęła I miejsce w kat. do 69 kg. Natomiast Kamila Pyżewska stanęła na drugim stopniu podium w kat. do 63. Obie zapaśniczki są studentkami wychowania fizycznego. Gratulujemy!