Newsy

Wolontariat na AME w piłce ręcznej

21 marca 2019

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i KU AZS UKW będą organizatorem Akademickich Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn, które odbędą się w dniach 3-11.07.2019 roku w Bydgoszczy. Zapraszamy studentów i nie tylko do zgłaszania się do wolontariatu.

czytaj całość…

Szczypiorniści z całej Europy przyjadą do Bydgoszczy

19 listopada 2018
czytaj całość

Akademickie Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn to kolejna wielka impreza, którą w przyszłym roku zorganizuje nasz Uniwersytet oraz AZS UKW Bydgoszcz. Do grodu nad Brdą przyjedzie kilkuset szczypiornistów reprezentujących największe uczelnie Starego Kontynentu.

Studentka UKW Akademickim Mistrzem Polski

08 maja 2019

W sobotę i niedzielę 13-14 kwietnia odbywały się w Pile Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo. W zawodach wzięło udział ponad 250 zawodników i zawodniczek z 46 Uczelni Wyższych z całej Polski. Z naszego Uniwersytetu bardzo dobrze wypadł Szymon Śmiegel, który zwyciężył w wadze do 60 kg zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Sukcesy UKW na AMP w ergometrze wioślarskim

16 kwietnia 2019

W dniach 13-14 kwietnia 2019 r. na obiektach sportowych Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Ergometrze Wioślarskim. Wystartowało w nich 532 studentów i studentek z 58 wyższych krajowych uczelni. Znakomicie spisali się reprezentanci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, zdobyli kilka medali, a drużyna kobieca wygrała klasyfikację drużynową!

PÓŁFINAŁ AMP - FUTSAL MĘŻCZYZN

05 lutego 2019

W dniach 31.01-3.02.2019 r. w Toruniu odbyły się półfinały Akademickich Mistrzostw Poski w fustalu mężczyzn. Drużyna KU AZS UKW  trafiła na bardzo trudną grupę ale mimo to nie poddała się - nasi zawodnicy zwyciężyli z zespołem grającym na co dzień w ekstralidze futsalu Uniwersytetem Gdańskim i tylko bramkami (zdobyli o dwie mniej) nie awansowali do ćwierćfinału. Wyszli z grupy z 3 miejsca co i tak można uznać za sukces. Michał Żurowski (trener): "Osobiście odczuwamy niedosyt i wierzymy głęboko, że na boisku oraz za rok na hali odgryziemy się. Podkreślam, że z pokorą trenujemy i podchodzimy do rozgrywek, ale proszę spodziewać się w niedalekim czasie sukcesu".

UKW wygrywa Akademicki Puchar Polski w Karate

18 grudnia 2018
16 grudnia w Zalasewie odbył się VIII Akademicki Puchar Polski w Karate. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wysłał na te zawody sześcioosobową reprezentację. Zawody zakończyły się dla naszych reprezentantów olbrzymim sukcesem, gdyż UKW zajęło 1 miejsce w klasyfikacji punktowej jak i w klasyfikacji medalowej spośród 21 uczelni wyższych startujących na tych zawodach.
W kategorii kobiet w wadze -55kg startowały dwie nasze zawodniczki - Marta Dzielak  i Bohdana Kovaliuk. Po wygranych walkach eliminacyjnych spotkały się w finale kategorii i w finale z wynikiem 3:2 walkę wygrała Marta Dzielak. Po startach indywidualnych mimo niepełnego składu (w kumite drużynowym zespół wynosi 3 osoby + rezerwowy) dziewczyny wystartowały w walkach drużynowych gdzie zajęły III miejsce.
Mężczyźni także nie zawiedli w konkurencjach indywidualnych. W wadze -67kg nie miał sobie równych Aziz Cem zdobywając I miejsce i kończąc wszystkie walki przed czasem. Piotr Kołakowski w -84kg po dobrych pojedynkach z bardziej doświadczonymi rywalami zajął V lokatę. Najcięższa waga +84kg także padła łupem naszych zawodników. Mariusz Migdalski zdobył I miejsce (również kończąc wszystkie walki przed czasem), a Maciej Dolata wywalczył brązowy medal.
Po kategoriach wagowych została rozegrana najbardziej prestiżowa konkurencja OPEN. Tutaj również UKW zdobyło dwa medale. Mariusz Migdalski poraz kolejny wywalczył złoto, a Maciej Dolata brąz. Pechowo walki w OPEN zakończył Aziz Cem. Aziz wygrał swój pierwszy pojedynek lecz niestety okupił to kontuzją, która wyeliminowała go z dalszej walki w zawodach.
Na koniec turnieju osłabiona niezdolnością do dalszej walki Aziza reprezentacja mężczyzn stanęła do walki w kumite drużynowym. Po pokonaniu w półfinale AWF Poznań i w finale AWF Gdańsk wywalczyli Akademicki Puchar Polski.
Zapraszamy wszystkich studentów na zajęcia fakultatywne karate w każdy wtorek o godzinie 16:30 w sali sztuk walki (budynek D) na ulicy Sportowej 2. Zajęcia prowadzi wielokrotny medalista mistrzostw Polski i reprezentant kadry narodowej w karate olimpijskim WKF Mariusz Migdalski.

Złote medale:
Aziz Cem kumite mężczyzn -67kg
Marta Dzielak kumite kobiet -55kg
Mariusz Migdalski kumite mężczyzn +84kg
Mariusz Migdalski kumite mężczyzn OPEN
Drużyna kumite mężczyzn (Aziz Cem, Maciej Dolata, Piotr Kołakowski, Mariusz Migdalski)
Srebrne medale:
Bohdana Kovaliuk kumite kobiet -55kg
Brązowe medale:
Maciej Dolata kumite mężczyzn +84kg
Maciej Dolata kumite mężczyzn OPEN
Drużyna kumite kobiet (Marta Dzielak, Bohdana Kovaliuk)

Zapraszamy do rywalizacji w sportach indywidualnych

22 listopada 2018

UWAGA!

Zapraszamy wszystkich studentów uprawiających indywidualne dyscypliny sportu takie jak:

aerobik sportowy, brydż, badminton, jeździectwo, judo, narciarstwo, snowboard, strzelectwo, szachy, szermierka, trójbój siłowy, wspinaczka, żeglarstwo,

do udziału i reprezentowania naszego klubu w Akademickich Mistrzostwach Polski w sezonie 2018/2019.