UKW na Danube Regatta

W dniu 1 maja w Budapeszcie odbędą się międzynarodowe akademickie regaty wioślarskie Danube Regatta, organizowane przez Antall Josef Knowledge Centre. Na regatach Polska będzie reprezentowana przez osadę wioślarską Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy. Honorowy Patronat na regatami objęły Pierwsze Damy Polski i Węgier.

Podczas regat będą występowały zespoły muzyczne m. in. reprezentujące uczelnie, z których pochodzą osady biorące udział w zawodach – również zespół muzyczny złożony ze studentów Instytutu Edukacji Muzycznej UKW.

Przedstawiciele UKW spotkali się z Pierwszą Damą RP, Anną Komorowską. Okazją do wyjazdu do Warszawy są przygotowania wioślarskiej ósemki do wyjazdu na Danube Regatta.

Zobacz wpis na stronie Prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego.