AZS UKW
AMP w pływaniu – wyniki

Poznań był gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu, które odbyły się 12 i 13 kwietnia. Nasi zawodnicy wrócili bez medali, ale mogą być zadowoleni z indywidualnych wyników.

Na starcie AMP stanęło ponad 1000 zawodników, w tym 14 reprezentantów naszej Uczelni. Studentom UKW nie udało się uzyskać awansu do finału, ale niektórzy byli bardzo blisko czołówki. Najlepiej wypadł Bartosz Ciężki, któremu do awansu do finału B na 50 m stylem dowolnym brakowała niecała sekunda. W stawce 170 zawodników został sklasyfikowany na 44. miejscu. W tej samej konkurencji Michał Jeziorski zajął 65. miejsce. Natomiast na dystansie 50 m stylem motylkowym 48. miejsce zajął Tomasz Kosmalski. W tej samej konkurencji 67. był Adrian Teodorski, a Mateusz Nowicki – 90. miejsce. Bartosz Ciężki startował również na 100 m stylem dowolnym, gdzie zajął 47. miejsce. Kilka pozycji niżej, na 55. miejscu, uplasował się Krzysztof Żołnowski. Natomiast na 50 m stylem klasycznym pod koniec drugiej setki uplasował się Bartosz Drobniewski. W Poznaniu startowali również Maciej Grzegorzewki, Łukasz Radziewicz i Jan Banach.

Nasza Uczelnia była również reprezentowana w rywalizacji kobiet.  Najlepiej zaprezentowała się Agnieszka Kostyra, która zajęła 54. miejsce na 100 m stylem dowolnym. W AMP startowały również: Ilona Żyłowska, Paula Próba oraz Ewa Sołtysiak.

Trenem sekcji męskiej jest dr Mirosława Cieślicka, a sekcji kobiet - mgr Jarosław Surwiło-Bohdanowicz.