AZS UKW

AMP: Medale UKW na ergometrach

W rozegranych w dniach 12-13.04.2014 w Centrum Sportu UMK w Toruniu Akademickich Mistrzostwach Polski w Ergometrze Wioślarskim startowało 550 studentek i studentów z prawie 50 uczelni z całego kraju. Bardzo dobrze zaprezentowali się wioślarki i wioślarze naszego Uniwersytetu.

Indywidualny największy sukces odniósł Rafał Kowalski zdobywając złoty medal w kategorii wagi lekkiej mężczyzn. W kategorii uniwersytetów całe podium zostało zajęte przez studentów UKW. Na najwyższym podium stanął oczywiście Rafał Kowalski, drugie miejsce zajął Dawid Kalinowski a trzecie Rafał Nalewalski. W kategorii uniwersytetów nasi studenci w kategorii otwartej zajęli indywidualnie miejsca: drugie Dawid Kowalkowski i trzecie Michał Chrustowski.

W generalnej klasyfikacji drużynowej nasi studenci zdobyli brązowy medal, a w klasyfikacji uniwersytetów byli bezkonkurencyjni i wywalczyli medal złoty.

Dobrze spisały się też nasze panie zdobywając piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepszą naszą zawodniczką była Joanna Dittmann, która bijąc rekord życiowy, uplasowała się również na piątym miejscu, w biegu stojącym na bardzo wysokim poziomie (zwyciężczyni Anna Wierzbowska ustanowiła rekord świata).

Opiekę trenerską nad naszymi studenckimi wioślarkami i wioślarzami sprawował Lech Olszewski.