Sport: Podium dla ósemki w Budapeszcie

Na zaproszenie József Antall Knowledge Centre w Budapeszcie, w dniach 29.04.-02.05.2014 roku, przebywała w Budapeszcie nasza uniwersytecka ósemka wioślarska, której towarzyszył, tym razem, zespół muzyczny Instytutu Edukacji Muzycznej UKW.
Nasi studenci wzięli udział w spotkaniu i warsztatach młodzieży polsko-węgierskiej, których tematem były rocznice 25-lecia przemian w tych krajach i 10-lecia wstąpienia ich do Unii Europejskiej. Z wioślarzami i muzykami UKW Bydgoszcz spotkał się także Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny na Węgrzech, Roman Kowalski.

1 maja w centrum Budapesztu, na rzece Dunaj, odbyły się Międzynarodowe Akademickie Regaty Wioślarskie "Danuba Regatta". Ósemka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, w biegu uczelnianych ósemek krajów wyszechradzkich (V4), zajęła trzecie miejsce za reprezentacjami Węgier i Czech. Nasza osada startowała w nietypowym zestawieniu, bowiem - zgodnie z regulaminem regat - z sześcioma wioślarzami, wiosłowały także dwie wioślarki. Skład osady UKW Bydgoszcz stanowili: Daria Romiej, Magdalena Janowiak, Jakub Truszkowski, Rafał Nalewalski, Dawid Kalinowski, Paweł Kotecki, Dawid Kowalkowski, Michał Chrustowski, rezerwowy Michał Klafetka i sterniczka Katarzyna Trzeciak.

Zespół muzyczny UKW w składzie: Martyna Pawłowska - vocal, Katarzyna Olszta - vocal, Wiktoria Włosniewska - skrzypce, Adam Skrętny- gitara, Bartek Wanecki - gitara, Michał Kuzimski - instrumenty klawiszowe, zaprezentował licznie zgromadzonej na bulwarach Dunaju węgierskiej publiczności specjalnie skomponowany na tą okazję utwór pt. "Duch wody".

Węgierska impreza odbywała się pod patronatem Pierwszych Dam Polski i Węgier, Anny Komorowskiej i Anity Hercegh. Anna Komorowska przyjęła naszych wioślarzy w Belwederze jeszcze przed wyjazdem, natomiast Anita Hercegh spotkała sie z delegacją UKW podczas regat. Naszym studentom towarzyszyli dr Katarzyna Domańska - prezes KU AZS UKW, Krzysztof Kościański - wiceprezes KU AZS UKW, Romuald Poślednik - manager wioślarzy UKW oraz trener Lech Olszewski.

Zobacz galerię zdjęć.