AZS UKW

Koszykówka: Studenci UKW na AMP

Od 8 do 11 maja w Poznaniu odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w Poznaniu. W zawodach wzięły udział reprezentacje studentek i studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Lepiej wypadły panie, które zostały ostatecznie sklasyfikowane na siódmym miejscu. W swojej grupie eliminacyjnej zajęły drugie miejsce, co dało im awans do rozgrywek finałowych. Tam jednak przegrały wszystkie spotkania i pozostała im walka o siódme miejsce. W decydującym spotkaniu reprezentantki UKW rozgromiły UMK Toruń 42:18.

Nie powiodło się za to naszym studentom. W swojej grupie eliminacyjnej zajęli trzecią lokatę i pozostała im rywalizacja o miejsca 9-12. W swoim ostatnim meczu pokonali UE Poznań 59:51 i zajęli 10. miejsce.

Prawo gry w AMP naszym studentom dała dobra gra w Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw. Panie zajęły w turnieju drugie miejsce, a panowie – trzecią lokatę. Trenerem naszych studentek jest mgr Jan Mieszkowski, a studentów – mgr Łukasz Pabianek.