AZS UKW

Wioślarstwo: Drugie miejsce na regatach w Krakowie

Ósemka UKW Bydgoszcz zdobyła w Regatach 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego 2 miejsce.

W niedzielę, 11 maja 2014 r. w zakolu Wisły i wzdłuż Bulwaru Wołyńskiego rozegrano Międzynarodowe Regaty Ósemek Wioślarskich o Puchar Rektora UJ. W rywalizacji udział wzięło dziewięć osad wioślarskich, podczas zawodów nie zabrakło słynnych osad z uniwersytetów w Oxford i Cambridge. Ósemki wioślarskie rywalizowały na dystansie 1000 m. Mocno odmłodzona ósemka UKW z sukcesem przeszła eliminacje i w półfinale zwycięsko zmierzyła się z ósemką Oxfordu. W finale nasza osada po bardzo emocjonującym biegu uległa osadzie UMK Toruń, która to z kolei w pokonała eliminacjach bardzo silną ósemkę Cambridge. W wyścigu o trzecie miejsce ósemka Oxfordu pokonała gospodarzy Uniwersytet Jagielloński.

Ósemka UKW Bydgoszcz wystartowała w składzie: Michał Chrustowski, Dawid Kowalkowski, Michał Jerzykowski, Jakub Truszkowski, Paweł Kotecki, Dawid Kalinowski, Michał Klafetka, Rafał Nalewalski sterniczka Katarzyna Trzeciak i rezerwowy Marcin Zgorzelak. Trenerem naszych wioślarzy jest Lech Olszewski a naszej ekipie towarzyszył Krzysztof Kościański - wiceprezes KU AZS UKW Bydgoszcz i manager osady Romuald Poślednik.