Piłka ręczna: Szczypiorniści zagrają w finale AMP

Szczypiorniści AZS-u UKW zajęli czwarte miejsce w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski i awansowali do półfinałów. Ich wyniku nie udało powtórzyć się naszym studentkom, które ukończyły zawody na siódmym miejscu.

Zawodnicy AZS-u UKW w dniach 15-18 maja rywalizowali w półfinałach AMP w Poznaniu. W eliminacjach zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie, pokonując UE Poznań 23:18 i UMK Toruń 33:13. W ścisłym finale bydgoszczanie ograli dwie poznańskie uczelnie – UE 23:18 i UAM 25:19. Gorzej jednak wypadli w ostatnich pojedynkach, bo po przegranej z Politechniką Gdańską 23:30 mogli rywalizować już tylko o trzecie miejsce. W decydującym spotkaniu nasi reprezentanci ulegli Politechnice Poznańskiej 21:25 i zajęli ostatecznie czwartą lokatę, ale awansowali do finałów AMP.

Skład:

1. Mateusz Orłowski
  2. Szymon Paulus
  3. Mateusz Matlach
  4. Paweł Kruszewski
  5. Kacper Łyszczarz
  6. Patryk Kowalczyk
  7. Dawid Siekacz
  8. Marcin Borzymowski
  9. Łukasz Kłoś
  10. Adrian Motyka
  11. Jakub Zakrzewski
  12. Bartosz Wajdel
  13. Jacek Jaszyk

Natomiast nasze studentki w tym czasie rywalizowały w Katowicach. W eliminacjach pokonały PWSZ Wałbrzych 26:16, ale uległy AWF-owi Katowice 10:34, zajmując drugie miejsce w swojej grupie. W kolejnej fazie nasze studentki przegrały wszystkie trzy spotkania, ale w dwóch rywalkami były studentki sportowych uczelni (AWF Katowice, AWF Wrocław). Reprezentantki UKW na pocieszenie pokonały UE Katowice 15:12 i zajęły siódmą lokatę.

Skład:

1. Magdalena Lubińska
  2. Ewa Sulecka
  3. Elżbieta Szmatuła
  4. Natalia Wiśniewska
  5. Anna Dobaczewska
  6. Jagoda Zaręba
  7. Angelika Białecka
  8. Maja Pokorniecka
  9. Agata Cieśluk
  10. Kamila Morkowska
  11. Ewa Pięta

Za przygotowanie obu zespołów był odpowiedzialny trener Jarosław Knopik.