AZS UKW

Lekkoatletyka: UKW po starcie w AMP

Reprezentacja UKW wystartowała w Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w miniony weekend w Białymstoku. Nasi studenci mogą być zadowoleni ze swoich wyników. Na tych zawodach udało się wywalczyć 3 medale w typach uczelni.

Wśród pań najlepiej zaprezentowała się Marlena Morton, która otarła się o podium w skoku wzwyż. Zajęła szóste miejsce z wynikiem 1,65 m (nowy rekord życiowy). Z dobrymi wynikami zakończyła zawody również Ewa Sulecka, która w rzucie oszczepem zajęła 9. miejsce (34,47 m) co dało jej srebrny medal wśród uniwersytetów, a w rzucie dyskiem zajeła 16. pozycję (30,06 m). Również 16. lokatę zajęła nasza sztafeta na dystansie 4x100 m (52.78 s) w której biegły Ewa Teklińska, Justyna Pytlarczyk, Klaudia Trzcińska oraz Marlena Morton. W biegu na 100 m na 32. miejscu została sklasyfikowana Magdalena Kurkowska (13.47 s), a w biegu na 200 m na 44. pozycji (27.98 s). W biegu na 800 m zapunktowała również Justyna Pytlarczyk. W klasyfikacji generalnej nasze studentki zajęły 28. miejsce i 9. pozycję wśród uniwersytetów szerokoprofilowych.

Spośród naszych studentów najlepiej zaprezentował się Krzysztof Gosiewski, który w biegu na 3000 m zajął siódme miejsce z najlepszym wynikiem w tym sezonie (8:28:73 min), zdobywając przy tym złoty medal wśród uniwersytetów. Swój rekord życiowy poprawiał Mikołaj Urbanowski. W biegu na 1500 m zajął 24. miejsce (4:02:65 min), dające mu trzecie miejsce na podium w typach uczelni, a w biegu na 800 m zajął 36. miejsce (2:02:78). Dobrze zapunktował też Michał Drożyński, który w skoku wzwyż został sklasyfikowany na 21. miejscu (1,80 m), a w skoku w dal – 32. miejsce (5,94 m). Tuż za nim uplasował się Jędrzej Gralik z wynikiem 1,75 m (25. miejsce). Punkty zdobyli również Dominik Sędłak w rzucie oszczepem oraz Mikołaj Raczyński w biegu na 3000 m. Nasza Uczelnia w klasyfikacji generalnej znalazła się na 28. miejscu, a wśród uniwersytetów szerokoprofilowych – na 9. pozycji.

Trenerem sekcji lekkiej atletyki UKW jest mgr Marcin Kaczocha.