AZS UKW

Szermierka: Sukcesy najmłodszych zawodników AZS-u

Zawodniczka KU AZS UKW, Oliwia Szabelska została mistrzynią Polski do lat 14.  w szermierce, wygrywając finałowy turniej 16 czerwca. To nie jej jedyny sukces, bo 7 czerwca okazała się w Europejskim Festiwalu Szermierki w Poznaniu.

W turnieju „Gdańska Kuźnica”, który odbył się 31 maja, w kategorii junior młodszy nasi zawodnicy trzykrotnie stawali na podium. Michał Koślicki zajął 2. Miejsce, a Tomek Stróżyński i Oliwia Szabelska stanęli na najniższym stopniu podium.

Szabelska w ostatnim czasie odniosła więcej sukcesów. 27 kwietnia wygrała w Pucharze Ziem Północnych w Szczecinie, a 10 maja była bezkonkurencyjna w w Otwartych Mistrzostwach Gdańska. W Szczecinie z sukcesami startowali również inni zawodnicy AZS-u - Julia Wojtaluk (7. miejsce), MIchał Koślicki (6. miejsce), Tomek Stróżyński (8. miejsce).

Poza tym, 6 zawodników KU AZS UKW zakwalifikowało się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieżową. (3 dziewczynki i 3-chłopców). Wszystkim serdecznie gratulujemy!