Futsal: Studentki UKW zagrają w finale

Reprezentacja UKW w futsalu kobiet wywalczyła awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski. W turnieju półfinałowym strefy A nasze studentki sprawiły ogromną niespodziankę, zajmując drugie miejsce.

W dniach  20-22.02.2015 roku w Poznaniu odbyły się półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w  Futsalu Kobiet. Organizatorem Mistrzostw był Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.Studentki UKW zajęły II miejsce, zdobywając tym samym awans do finału, który odbędzie się w dniach 5-8.03.2015 roku w Gdańsku. Poza sukcesem zespołowym, dwie zawodniczki zostały także wyróżnione indywidualnie:

najlepszy strzelec – Marta Kryszak
najlepsza bramkarka – Anna Palińska

Skład drużyny:

1. Granowska Daria
  2. Grzemska Anna
  3. Guzek Jagoda
  4. Hadrysiak Anna
  5. Konkel Maria
  6. Kryszak Marta
  7. Palińska Anna
  8. Pawłowska Anna
  9. Raczkowska Ilona
  10. Ściesińska Natalia
  11. Sieg Żaneta
  12. Sikora Aleksandra

Trener: dr Andrzej Ziółkowski

Warto podkreślić, że był to pierwszy taki udział naszej  reprezentacji w Futsalu Kobiet w historii UKW. Tym bardziej gratulujemy serdecznie zwycięskiej drużynie oraz Trenerowi i trzymamy kciuki za dobry występ w finale.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową a szczegółowe wyniki dostępne są w poniższym linku:

Klasyfikacja końcowa:

1. Uniwersytet Szczeciński
  2. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  3. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  4. Uniwersytet Gdański
  5. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
  6. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
  7. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
  8. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Szczegółowe wyniki =>> zobacz.