AZS UKW
Wioślarstwo: Medale na AMP

Wioślarze Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wywalczyli trzy medale w Akademickich Mistrzostwach Polski w Ergometrze Wioślarskim.

Reprezentacja studentek i studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Ergometrze Wioślarskim, które odbyły się w niedzielę, 12 kwietnia w Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego. Wystartowało blisko 500 zawodników z 49 wyższych uczelni.

Wioślarze UKW Bydgoszcz wygrali w klasyfikacji drużynowej w kategorii uniwersytetów i zajęli piąte w klasyfikacji ogólnej. W klasyfikacji uniwersytetów indywidualnie Rafał Nalewalski zwyciężył w kategorii lekkiej mężczyzn, a Dawid Kowalkowski wywalczył trzecie miejsce w kategorii open.
Wyniki osiągnięte przez wioślarzy UKW Bydgoszcz zasługują na uwagę tym bardziej, że najlepsi z nich nie mogli wystartować w mistrzostwach (przebywają na zgrupowaniach przed regatami kwalifikacyjnymi do reprezentacji Polski na 2015 r.).

Studentki i studenci wiosłują na co dzień w bydgoskich klubach wioślarskich; RTW Lotto Bydgostii, Bydgoskim Klubie Wioślarek i Bydgoskim Towarzystwie Wioślarskim.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!