AZS UKW
Cztery medale na AMP w Wioślarstwie

W sobotę, 23 maja 2015 r., na Torze Regatowym w Brdyujściu, odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie, których organizatorem był KU AZS UKW Bydgoszcz. Wioślarska reprezentacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zdobyła 4 medale (1 złoty i 3 brązowe).

Medal złoty wywalczyły Monika Kowalska i Patrycja Wełnińska i w tej samej konkurencji medal brązowy Paulina Straszewska i Emilia Leszczyńska. Medal brązowy zdobyła także dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej Rałał Nalewalski i Dariusz Paczkowski i Monika Kowalska - swój drugi już medal tych mistrzostw - w konkurencji jedynek kobiet.

Świetnie zaczęła mistrzostwa nasza męska ósemka wygrywając - z drugim czasem eliminacji - swój przedbieg. W popołudniowych finałach przy innych już warunkach atmosferycznych - pod wiatr - nasza osada, złożona w dużej mierze z zawodników kategorii lekkiej, uplasowała się w biegu finałowym na piątym miejscu. W generalnej punktacji wioślarska reprezentacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zajęła czwarte miejsce.

Nasze studentki i studenci trenują na co dzień w bydgoskich klubach: Bydgoskim Klubie Wioślarek, Bydgoskim Towarzystwie Wioślarskim i Lotto Bydgostii.
Studentkom, studentom, ich trenerom i macierzystym klubom składamy serdeczne gratulacje.