AZS UKW
Judo: Mistrzostwo UKW

29 maja 2015 roku w Centrum Edukacji Kultury Fizycznej UKW, odbył się finał walk o Mistrzostwo naszego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczyw Judo.

W eliminacjach do finałów wzięło udział ponad 80 studentek i studentów Uczelni. Uroczystego otwarcia finałów dokonał Prorektor ds. Jakości Kształcenia profesor Mariusz Zawodniak. Na zakończenie zawodów Dyrektor Centrum - mgr Jarosław Bohdanowicz zaprosił studentów na uroczyste otwarcie nowych obiektów sportowych, które nastąpi w 1 czerwca br. Warto dodać, że wydarzenie sportowe zebrało ponad 250 kibiców.

W kategorii kobiet zwyciężyła Sylwia Wilczyńska, srebrny medal zdobyła Paulina Urbańska, natomiast brązowe medale wywalczyły: Katarzyna Gościk i Ewelina Drumińska.
W rywalizacji mężczyzn sukcesy odnieśli: Łukasz Ziarnecki – zdobywca złotego medalu, Tomasz Kalkowski- srebrny medal oraz Jakub Rychlewski i Dawid Ruta- brązowi medaliści.