Podium szczypiornistów na AMP

Piłkarze ręczni UKW Bydgoszcz zdobyli brązowy medal w klasyfikacji Uniwersytetów oraz VI miejsce w klasyfikacji generalnej podczas odbywającego się w Warszawie Finału Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej 2015. W finale wzięło udział 16 zespołów.

Nasi szczypiorniści rywalizowali w grupie A z Politechniką Opolską, Politechniką Świętokrzyską w Kielcach oraz PWSZ Tarnów. Odnieśli zwycięstwo z zespołami z Tarnowa (25:24) oraz Kielc (26:22), ulegając jedynie zespołowi z Opola (ubiegłoroczny Mistrz Polski - 22:25). Awansowali do ćwierćfinału z 2. miejsca. W walce o półfinał ulegli zespołowi ubiegłorocznych Mistrzów Polski AWF Katowice (22:30) i walczyli o miejsca 5-8 z zespołem AGH Kraków, zwyciężając 25:23 i przegrywając z Uniwersytetem Szczecińskim (22:26). To duży sukces naszego zespołu. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i ich trenerowi.

Klasyfikacja generalna

1. ALK Warszawa