Trzy srebrne medale AMP w Ergometrze Wioślarskim dla UKW

Trzy srebrne medale zdobyła reprezentacja wioślarek i wioślarzy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Ergometrze Wioślarskim rozegranych w dniach 9-10 kwietnia 2016 r. w Hali Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie. W mistrzostwach wystartowało 596 studentek i studentów z 39 wyższych uczelni.

Dwa medale, indywidualnie w klasyfikacji uniwersytetów, wywalczyli: Klaudia Jedynak w kategorii kobiet i Rafał Nalewalski w kategorii mężczyzn wagi lekkiej. Trzeci srebrny medal UKW zdobył w uniwersyteckiej klasyfikacji drużynowej mężczyzn, którą stanowili: Rafał Nalewalski, Marcin Chaliński, Paweł Kotecki, Dawid Kowalkowski, Jakub Sochacki, Dawid Wachowicz i Marcin Zgorzelak.

Drużyna żeńska UKW wystartowała w składzie: Klaudia Jedynak, Daria Romiej, Dominika Rybarczyk i Katarzyna Trzeciak.

Trenerem naszych wioślarek i wioślarzy jest Lech Olszewski, a kierownikiem ekipy UKW podczas mistrzostw był  Krzysztof Kościański.

Zobacz galerię zdjęć z AMP.