Grad medali na AMPiK w Pływaniu!

Reprezentanci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zdobyli dwanaście medali na Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu.

W dniu 20.04.2016 w na basenie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK w Toruniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w pływaniu. Po raz kolejny reprezentanci największych uczelni z naszego województwa walczyli o tytuł najlepszej w województwie kujawsko-pomorskim.

Zawodnicy sekcji męskiej, trenowani przez dr Mirosławę Cieślicką nie pozostawili wątpliwości, która uczelnia w regionie jest najlepsza. Zdobywając medale w konkurencjach indywidualnych przyczynili się do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej zawodów.

Podopieczne mgr Sylwii Koneckiej po wyrównanej rywalizacji zajęły ostatecznie 2. miejsce w klasyfikacji końcowej.

Zwycięstwo w kategorii mężczyzn oraz drugie miejsce wśród reprezentacji kobiet były wynikiem bardzo udanych startów w konkurencjach indywidualnych oraz wyścigach sztafetowych:

50 metrów stylem motylkowym
3. miejsce Tomasz Kosmalski

50 metrów stylem grzbietowym
1. miejsce Tomasz Kosmalski
3. miejsce Mateusz Nowicki

100 metrów stylem grzbietowym
1. miejsce Artur Krasicki
2. miejsce Krzysztof Żołnowski

50 metrów stylem klasycznym
3. miejsce Michał Pol

50 metrów stylem dowolnym