Student UKW na podium w karate

Drugie miejsce w karate WKF wywalczył Mariusz Migdalski podczas corocznych Akademickich Mistrzostw Polski. Uplasowanie się na tej pozycji zapewniła mu wygrana w kategorii kumite indywidualne mężczyzn - 84 kg.

Student Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego znalazł się w pierwszej siódemce:

1. Marcin Krykowski, POLITECHNIKA WROCŁAWSKA
  2. Mariusz Migdalski, UKW BYDGOSZCZ
  3. Michał Działoszyński, POLITECHNIKA WROCŁAWSKA
  4. Kosma Walczak, POLITECHNIKA ŁÓDZKA
  5. Oskar Wiśniewski, AM SZCZECIN
  6. Łukasz Walaszczyk, POLITECHNIKA ŁÓDZKA
  7. Rafał Moder, POLITECHNIKA ŁÓDZKA
  8. Mateusz Bichta, AM SZCZECIN

Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w karate odbyły się w dniach 30.04-01.05.2016 w Opolu. AMP są kontynuacją organizowanych od 1961 roku Mistrzostw Polski Szkół Wyższych i Mistrzostw Polski Typów Uczelni. Rozgrywki organizuje od początku ich powstania Akademicki Związek Sportowy. Zainteresowanie mistrzostwami skupia wszystkie uczelnie wyższe z całej Polski. Akademickie Mistrzostwa Polski mają formułę jednoroczną i obejmują 40 dyscyplin, w których jest prowadzona klasyfikacja drużynowa. Zdobycie największej liczby punktów w 30. najlepszych startach daje uczelni tytuł Akademickiego Mistrza Polski.