Grad medali na AMPiK w Pływaniu

W dniu 20.04.2016 w na basenie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK w Toruniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w pływaniu. Po raz kolejny reprezentanci największych uczelni z naszego województwa walczyli o tytuł najlepszej w województwie kujawsko-pomorskim.

Zawodnicy sekcji męskiej, trenowani przez Panią dr Mirosławę Cieślicką nie pozostawili wątpliwości, która uczelnia w regionie jest najlepsza. Zdobywając medale w konkurencjach indywidualnych przyczynili się do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej zawodów.

Podopieczne Pani mgr Sylwii Koneckiej po wyrównanej rywalizacji zajęły ostatecznie 2 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Zwycięstwo w kategorii mężczyzn oraz drugie miejsce wśród reprezentacji kobiet były wynikiem bardzo udanych startów w konkurencjach indywidualnych oraz wyścigach sztafetowych:

• 50 metrów stylem motylkowym
    3 miejsce Tomasz Kosmalski

• 50 metrów stylem grzbietowym
    1 miejsce Tomasz Kosmalski
    3 miejsce Mateusz Nowicki

• 100 metrów stylem grzbietowym
    1 miejsce Artur Krasicki
    2 miejsce Krzysztof Żołnowski

• 50 metrów stylem klasycznym
    3 miejsce Michał Pol

• 50 metrów stylem dowolnym