Wioślarski sukces studentów UKW

Złoty medal i czwarte miejsce Akademickich Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2016 w Poznaniu dla studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Dobra passa akademickich wioseł Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy trwa. Na Akademickich Mistrzostwach Świata w Wioślarstwie Rafał Nalewalski, wiosłując w czwórce bez sternika kategorii lekkiej zdobył wraz z kolegami (Łukaszem Stasiewiczem, Dawidem Kamińskim i Remigiuszem Biernackim) złoty medal. Polska osada wyprzedziła na mecie m.in. osady z Włoch i Francji.
Osada dwójki podwójnej kategorii lekkiej kobiet, w której startowała Monika Kowalska (z Martyną Mikołajczak) zajęła czwarte miejsce. Monika czwarte miejsce zajęła również w tegorocznych Akademickich Igrzyskach Europejskich w Zagrzebiu w jedynce.Rafałowi i Monice gratulujemy sukcesów. Gratulacje składamy także macierzystym klubom naszych studentów: LOTTO Bydgostii i Bydgoskiemu Klubowi Wioślarek.