AZS UKW
5 medali na Akademickim Pucharze Polski w Karate Olimpijskim

9 grudnia w Swarzędzu odbył się VI Akademicki Puchar Polski w Karate WKF (dyscyplina olimpijska). Na starcie stanęli reprezentanci 27 szkół wyższych z całej Polski. Stawka turnieju była nadzwyczaj wysoka, ponieważ były to zawody kwalifikacyjne do Akademickiej Kadry Narodowej na 2018 rok. W zawodach wzięło udział trzech studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i zdobyli oni aż 5 medali. Pierwsza na macie startowała Marta Dzielak w kumite kobiet -55kg. Marta po bardzo dobrych walkach eliminacyjnych awansowała do finału i wywalczyła srebrny medal. W kategorii +68kg Marzena Zalewska zdobyła trzecie miejsce i do tego sukcesu dołożyła także trzecie miejsce w kategorii OPEN, gdzie wygrała aż 3 walki jedynie minimalnie przegrywając w walce półfinałowej z reprezentantką Politechniki Wrocławskiej.
W najcięższej wadze mężczyzn +84kg Mariusz Migdalski po wygranych przed czasem walkach w ćwierćfinale i półfinale awansował do finału, gdzie przez wiekszą część pojedynku prowadził na punkty lecz w końcówce przez chwilę nieuwagi dał zdobyć przeciwnikowi ippon i ostatecznie zakończył rywalizację ze srebrnym medalem. Na zakończenie dnia dziewczyny wystartowały w konkurencji kumite drużynowe zdobywając w niej trzecie miejsce.
Liczymy, że dobre występy reprezentantów naszego uniwersytetu zakwalifikują ich do kadry akademickiej na przyszły rok, a następnie do startu na Akademickich Mistrzostwach Świata odbywających się w tym przyszłym roku w lipcu w Kobe w Japonii.