AZS UKW
UKW wygrywa Akademicki Puchar Polski w Karate

16 grudnia w Zalasewie odbył się VIII Akademicki Puchar Polski w Karate. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wysłał na te zawody sześcioosobową reprezentację. Zawody zakończyły się dla naszych reprezentantów olbrzymim sukcesem, gdyż UKW zajęło 1 miejsce w klasyfikacji punktowej jak i w klasyfikacji medalowej spośród 21 uczelni wyższych startujących na tych zawodach.
W kategorii kobiet w wadze -55kg startowały dwie nasze zawodniczki - Marta Dzielak  i Bohdana Kovaliuk. Po wygranych walkach eliminacyjnych spotkały się w finale kategorii i w finale z wynikiem 3:2 walkę wygrała Marta Dzielak. Po startach indywidualnych mimo niepełnego składu (w kumite drużynowym zespół wynosi 3 osoby + rezerwowy) dziewczyny wystartowały w walkach drużynowych gdzie zajęły III miejsce.
Mężczyźni także nie zawiedli w konkurencjach indywidualnych. W wadze -67kg nie miał sobie równych Aziz Cem zdobywając I miejsce i kończąc wszystkie walki przed czasem. Piotr Kołakowski w -84kg po dobrych pojedynkach z bardziej doświadczonymi rywalami zajął V lokatę. Najcięższa waga +84kg także padła łupem naszych zawodników. Mariusz Migdalski zdobył I miejsce (również kończąc wszystkie walki przed czasem), a Maciej Dolata wywalczył brązowy medal.
Po kategoriach wagowych została rozegrana najbardziej prestiżowa konkurencja OPEN. Tutaj również UKW zdobyło dwa medale. Mariusz Migdalski poraz kolejny wywalczył złoto, a Maciej Dolata brąz. Pechowo walki w OPEN zakończył Aziz Cem. Aziz wygrał swój pierwszy pojedynek lecz niestety okupił to kontuzją, która wyeliminowała go z dalszej walki w zawodach.
Na koniec turnieju osłabiona niezdolnością do dalszej walki Aziza reprezentacja mężczyzn stanęła do walki w kumite drużynowym. Po pokonaniu w półfinale AWF Poznań i w finale AWF Gdańsk wywalczyli Akademicki Puchar Polski.
Zapraszamy wszystkich studentów na zajęcia fakultatywne karate w każdy wtorek o godzinie 16:30 w sali sztuk walki (budynek D) na ulicy Sportowej 2. Zajęcia prowadzi wielokrotny medalista mistrzostw Polski i reprezentant kadry narodowej w karate olimpijskim WKF Mariusz Migdalski.