AZS UKW

Medale na AMP w karate

Medale na AMP w karate

Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate organizowane na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w dniach 25-26 maja 2019 r. zakończone. Doskonale spisały się nasze studentki, przywożąc medale indywidualne, a w klasyfikacji generalnej uniwersytetów Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zdobył II miejsce. 

W kumite drużynowym kobiet dziewczyny w składzie: Marta Dzielak, Bohdana Kovaliuk i Marzena Zalewska uplasowaly się na V pozycji po pojedynkach z Uniwersytetem Opolskim, Politechniką Poznańską i Politechniką Białostocką. 
Kumite drużynowe mężczyzn także zakończyliśmy na V pozycji. Do medalu zabrakło naprawdę niewiele. 
1/8 finału 
UKW Bydgoszcz - Uniwersytet Łódzki 2:1 
1/4 finału 
UKW Bydgoszcz - Uniwersytet Warszawski 3:0 
1/2 finału 
UKW Bydgoszcz - Politechnika Wrocławska 1:2 
Repasaż o III miejsce 
UKW Bydgoszcz - Politechnika Łódzka 1:2 
Skład drużyny mężczyzn - Maciej Dolata, Piotr Kołakowski, Mariusz Migdalski. 

Indywidualnie brązowe medale zdobyły Marzena Zalewska (+68kg) i Bohdana Kovaliuk (-50kg). Na V miejscu w - 55kg uplasowała się Marta Dzielak przegrywając o brąz decyzją sędziów 2:3 

Wśród mężczyzn indywidualnie nie zdobyliśmy miejsca punktowanego. Dużego pecha w losowaniu miał Mariusz Migdalski (aktualnie nr 2 w rankingu w Polsce w +84kg), który w pierwszej rundzie trafił na Macieja Gębke (nr 1 w rankingu +84kg) i przegrał 2:4. 
Maciej Dolata w +84kg pierwszej walce pokonal zeszłorocznego srebrnego medalistę AMP, niestety w drugiej walce przegrał przez wskazanie 2:3. 
Piotr Kołakowski w - 84kg zakończył zawody w 1 rundzie. Dla Piotra należy się specjalne wyróżnienie, gdyż wspomógł naszą drużynę po całonocnej podróży z Lublina, gdzie zdobył srebrny medal w MP AZS w Kickboxingu Light Contact i brązowy w formule point fighting. 

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom z drużyny UKW!