AZS UKW
Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w futsalu już za nami

W dniach 13.12.2019 i 8.01.2020 rozegrano dwa turnieje w ramach Akademickich Mistrzostw Pomorza i Kujaw w futsalu, których organizatorem i gospodarzem był Klub Uczelniany AZS UKW. W zawodach udział wzięło 7 zespołów.

Drużyna Klubu Uczelnianego AZS UKW, pod kierunkiem trenera Michała Żurowskiego zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej, tuż za Kolegium Jagiellońskim TSW w Toruniu oraz Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy. Są to kolejno brązowi i złoci medaliści Akademickich Mistrzostw Polski z ubiegłego roku.

Turniej został zorganizowany na wysokim poziomie, można było obserwować zawodników z reprezentacji kraju oraz ekstraklasy futsalu. Pierwsze trzy zespoły z klasyfikacji końcowej pokonały bez problemu wszystkich pozostałych rywali, mecze bezpośrednie pomiędzy nimi decydowały o zajętych miejscach na koniec turnieju.

W półfinale Akademickich Mistrzostw Polski, nasze województwo reprezentować będzie KJ TSW Toruń, WSG Bydgoszcz oraz UMK Toruń – organizator półfinału strefy A AMP w futsalu.