Finał AMP w siatkówce mężczyzn za nami

W dniach 25-28 października w Krakowie odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej mężczyzn. Druzyna KU AZS UKW w tym trudnym, pandemicznym czasie oraz osłabiona brakiem zawodników: Piotra Sieńki i Damiana Żurawicza, podjęła wyzwanie, by wziąć udział w tegorocznym finale AMP. Pierwszy mecz zespół KU AZS UKW rozegrał z gospodarzami turnieju UEK Kraków, mimo dużej ambicji i walki przegrał 0:2.

Z kolei mecz z Politechniką Gdańską, wygrał 2:1 i tym samym awansował do finałowej ósemki.

Ostatecznie nasza uniwersytecka drużyna zajęła V miejsce w klasyfikacji generalnej, a w klasyfikacji uniwersytetów  -  III miejsce. To ogromny sukces!

Drużyna UKW Bydgoszcz wystąpiła w składzie: kapitan - Arkadiusz Nawrot, Filip Adler, Jakub Kluj, Marcel Liszewski, Artur Szablewski, Szymon Ciesielski, Wojciech Sidorowicz, Maciej Niedzielski, Wiktor Olejniczak, Damian Perczak, Piotr Sieńko, Damian Żurawicz oraz Trener Bartosz Zaparucha.