AZS UKW

Odeszła od nas Alina Kuczkowska-Krukowska Odeszła od nas Alina Kuczkowska-Krukowska

Odeszła od nas Alina Kuczkowska-Krukowska

„Ktoś tutaj był i był,
a potem zniknął
i uporczywie go nie ma”
- Wisława Szymborska

Alina Kuczkowska-Krukowska
Alina Kuczkowska-Krukowska
12.09.1974 - †04.02.2021

Z niewypowiedzianym żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci mgr Aliny Kuczkowskiej-Krukowskiej, wieloletniej pracowniczki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Pani Alina była absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Od 1999 roku pracowała na uczelni jako specjalistka w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, następnie w Instytucie Kultury Fizycznej, w 2019 roku rozpoczęła pracę na Wydziale Językoznawstwa.

Niesprawiedliwość i okrutność losu zesłały na Panią Alinę długą i ciężką chorobę, z którą walczyła dzielnie do samego końca. Wielokrotnie dała wyraz swojej sile i hartowi ducha, gdy po raz kolejny udawało jej się wyrwać ze szponów nowotworu. Niestety tym razem stało się inaczej…

Wytrwała, silna, ciepła, koleżeńska, serdeczna, rodzinna - taką Ją zapamiętamy.

Cześć Jej pamięci!


Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 8 lutego 2021 r., o godzinie 11.30 na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej w Bydgoszczy.

Msza Święta zostanie odprawiona 8 lutego, o godz. 8.30 w kaplicy Nawiedzenia Matki Boskiej (zwanej małym kościołem) w Parafii Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy.