AZS UKW

Delegaci i członkowie AZS-u pozują do zdjęcia Delegaci i członkowie AZS-u pozują do zdjęcia

AMŚ w kajakarstwie już za rok

To już za niespełna rok przywitamy w Bydgoszczy w dniach 9-11.09.2022 kajakarzy z całego świata na Akademickich Mistrzostwach Świata w kajakarstwie. W ubiegłym tygodniu miała miejsce wizytacja techniczna przedstawicieli FISU - Międzynarodowej Federacji Sportu Akademickiego.

Uczestniczyli w niej: Alejandro Guerra, koordynator sportowy ds. Akademickich Mistrzostw Świata oraz Akademickiego Pucharu Świata, Cathy Wynne – wiceprzewodnicząca Komitetu Technicznego – sporty kajakowe FISU, Przemysław Jagielski, regionalny koordynator wydarzeń sportowych organizowanych przez FISU. Podczas wizytacji sprawdzono tor regatowy, miejsca zakwaterowania i omówiono sprawy organizacyjne, logistyczne i sportowe.

Drugiego dnia wizytacji odbyła się konferencja prasowa, w której poza przedstawicielami FISU uczestniczyli: Iwona Waszkiewicz – zastępca prezydenta Miasta Bydgoszczy, dr hab. Marek Macko, prof. uczelni - prorektor ds. rozwoju i współpracy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, dr Katarzyna Domańska – przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego AMŚ w kajakarstwie, prof. dr hab. Bernard Mendlik – wiceprezes KU AZS UKW. Zauważono, że KU AZS UKW może jak zawsze liczyć na pomoc Miasta, które wspiera sport akademicki. – Mamy za sobą wiele udanych imprez, organizowanych przez KU AZS UKW. Wspieramy te mistrzostwa finansowo i w zakresie transportu. Cieszymy się, że AZS „przywozi” do Bydgoszczy kolejne takie wydarzenia – zaznaczyła Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Iwona Waszkiewicz. Alejandro Guerra podkreślił - Cieszę się, że możemy wrócić do normalnego sportu, po tej pandemicznej przerwie. Rozpoczynamy teraz promocję wydarzenia, aby przyciągnąć tu jak największą liczbę zawodników.

Teraz Komitet Organizacyjny intensywnie pracuje nad wdrożeniem kolejnych elementów przygotowań do wydarzenia. Wkrótce odbędzie się spotkanie z nowo wybranym prezesem Polskiego Związku Kajakowego – Grzegorzem Kotowiczem.