AZS UKW

Karatecy UKW wraz z trenerem pozują do zdjęcia w sportowych strojach Karatecy UKW wraz z trenerem pozują do zdjęcia w sportowych strojach

Karatecy UKW na Europejskich Igrzyskach Studenckich

W dniach 17-30 lipca 2022 roku w Łodzi odbyły się Europejskie Igrzyska Studenckie. W 20 dyscyplinach sportowych rywalizowało około 6000 sportowców z 46 krajów. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego reprezentowali karatecy, którzy w tym roku zdobyli drużynowo I miejsce na Akademickch Mistrzostwach Polski.

Skład drużyny UKW stanowili: Mateusz Adametz (kumite -60kg, kumite drużynowe), Maciej Dolata (kumite +84kg, kumite drużynowe), Dominik Wachowski (kumite -84kg, kumite drużynowe) i Bohdana Kovaliuk (kumite -55kg).  Aktualni mistrzowie Polski w konkurencji drużynowej zmierzyli się z tureckim Gazi University. Po emocjonujących walkach nasi reprezentanci musieli uznać wyższość rywali w stosunku 2:3. W konkurencjach indywidualnych najlepiej zaprezentował się Maciej Dolata. Maciej, startujący w wadze +84kg, pokonał w I rundzie reprezentanta Wielkiej Brytanii, a w II rundzie Rumuna. W ćwierćfinale lepszy od Maćka okazał się Ukrainiec. 

Karatecy do zawodów przygotowywali się w klubach: Bushido, Bushi-do i Yamabushi.