AZS UKW

Newsy

Szermierka: Sukcesy najmłodszych zawodników AZS-u

Zawodniczka KU AZS UKW, Oliwia Szabelska została mistrzynią Polski do lat 14.  w szermierce, wygrywając finałowy turniej 16 czerwca. To nie jej jedyny sukces, bo 7 czerwca okazała się w Europejskim Festiwalu Szermierki w Poznaniu.

Lekkoatletyka: UKW po starcie w AMP

Reprezentacja UKW wystartowała w Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w miniony weekend w Białymstoku. Nasi studenci mogą być zadowoleni ze swoich wyników. Na tych zawodach udało się wywalczyć 3 medale w typach uczelni.

Wioślarstwo: Medalowy weekend studentów UKW

Cztery medale na Akademickich Mistrzostwach Polski i brąz na mistrzostwach Europy – takim dorobkiem minionego weekendu mogą pochwalić się studenci UKW.

Piłka ręczna: Szczypiorniści zagrają w finale AMP

Szczypiorniści AZS-u UKW zajęli czwarte miejsce w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski i awansowali do półfinałów. Ich wyniku nie udało powtórzyć się naszym studentkom, które ukończyły zawody na siódmym miejscu.

Kickboxing, podnoszenie ciężarów: Udany weekend studentów UKW

Michał Polak zwyciężył w Akademickich Mistrzostwach Polski w kickboxingu, a Iwona Kępa – w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 63 kg.

Jeździectwo: Podium AMPiK dla UKW

Reprezentacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zajęła drużynowo trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w jeździectwie, które odbyły się 10 maja w podbydgoskim Jarużynie.

Koszykówka: Studenci UKW na AMP

Od 8 do 11 maja w Poznaniu odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w Poznaniu. W zawodach wzięły udział reprezentacje studentek i studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Wioślarstwo: Drugie miejsce na regatach w Krakowie

Ósemka UKW Bydgoszcz zdobyła w Regatach 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego 2 miejsce.

Sport: Podium dla ósemki w Budapeszcie

Na zaproszenie József Antall Knowledge Centre w Budapeszcie, w dniach 29.04.-02.05.2014 roku, przebywała w Budapeszcie nasza uniwersytecka ósemka wioślarska, której towarzyszył, tym razem, zespół muzyczny Instytutu Edukacji Muzycznej UKW.

AMP: Medale UKW na ergometrach

W rozegranych w dniach 12-13.04.2014 w Centrum Sportu UMK w Toruniu Akademickich Mistrzostwach Polski w Ergometrze Wioślarskim startowało 550 studentek i studentów z prawie 50 uczelni z całego kraju. Bardzo dobrze zaprezentowali się wioślarki i wioślarze naszego Uniwersytetu.