AZS UKW

Newsy

Studentka filologii angielskiej pomoże w organizacji Uniwersjady

Studentka II roku MU filologii angielskiej na UKW, Maja Pokorniecka weźmie udział w roli wolontariusza w Zimowej Uniwersjadzie, która rozpocznie się 29 stycznia w kazachskim Ałmaty. Maja jest jedną z trzech osób z naszego kraju, które będą współorganizować tę wielką imprezą.

Dwa medale zapaśniczek na AMP

Wielkim sukcesem zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach, które odbyły się w dniach 23-24 września w Raciborzu. Studentki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego dwukrotnie stawały na podium.

 

Wioślarski sukces studentów UKW

Złoty medal i czwarte miejsce Akademickich Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2016 w Poznaniu dla studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Sukcesy UKW w AMP w Wioślarstwie 2016

Akademickie Mistrzostwa Polski w Wioślarstwie w Bydgoszczy za nami. Były bardzo udane dla gospodarzy i organizatorów mistrzostw; Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Finały zakończyły się w piątek 03.06.2016 r., a wystartowało w nich 218 studentek i studentów z 21 krajowych wyższych uczelni.

Grad medali na AMPiK w Pływaniu

W dniu 20.04.2016 w na basenie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK w Toruniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w pływaniu.

Drugie miejsce szczypiornistek na AMPiK

Studentki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zajęły drugie miejsce na Akademickich Mistrzostwach Pomorza i Kujaw w piłce ręcznej. Turniej został rozegrany po 30-letnie przerwie.

Mistrzostwa UKW w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn – wyniki

Iwona Łuszczek i Damian Jankowiak zwyciężyli w mistrzostwach UKW w tenisie stołowym, które rozegrano 19 i 20 kwietnia w Centrum Edukacji Kultury Fizycznej UKW.

Student UKW na podium w karate

Drugie miejsce w karate WKF wywalczył Mariusz Migdalski podczas corocznych Akademickich Mistrzostw Polski. Uplasowanie się na tej pozycji zapewniła mu wygrana w kategorii kumite indywidualne mężczyzn - 84 kg.