Bydgoski Festiwal Biegowy

KU AZS UKW zaprasza na Bydgoski Festiwal Biegowy, w ramach którego odbędzie się rywalizacja akademicka na 10 km i półmaraton

Tenisistki stołowe zagrają w finale AMP

W miniony weekend sekcja tenisa stołowego KU AZS UKW dzielnie walczyła podczas półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym kobiet i mężczyzn.

Sukces naszego studenta Mariusza Migdalskiego!

11 marca we Wrocławiu na Mistrzostwach Polski w Karate WKF (dyscyplina olimpijska) student UKW Mariusz Migdalski zdobył III miejsce w kategorii - 84kg. W zawodach startowało 161 zawodników z 38 klubów. Turniej był sprawdzianem organizacyjnym przed Igrzyskami World Games, które odbędą się latem.

Sukces siatkarzy AZS-u!

Kolejna drużyna reprezentująca nasz Uniwersytet jedzie na półfinały Akademickich Mistrzostw Polski. Tym razem reprezentacja siatkówki mężczyzn wygrała Akademickie Mistrzostwa Pomorza i Kujaw pokonując kolejno uczelnie takie jak UMK, WSG i UTP. Półfinał odbędzie się w dniach 30.03-2.04.2017 roku w Poznaniu. Trenerem zespołu jest Henryk Skorupa oraz członek zespołu Damian Żurawicz.

Studentka filologii angielskiej pomoże w organizacji Uniwersjady

Studentka II roku MU filologii angielskiej na UKW, Maja Pokorniecka weźmie udział w roli wolontariusza w Zimowej Uniwersjadzie, która rozpocznie się 29 stycznia w kazachskim Ałmaty. Maja jest jedną z trzech osób z naszego kraju, które będą współorganizować tę wielką imprezą.

Dwa medale zapaśniczek na AMP

Wielkim sukcesem zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach, które odbyły się w dniach 23-24 września w Raciborzu. Studentki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego dwukrotnie stawały na podium.

Wioślarski sukces studentów UKW

Złoty medal i czwarte miejsce Akademickich Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2016 w Poznaniu dla studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.